Csaplár-Degovics Krisztián
vezető kutató és projektvezető

Történész, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézetének tudományos főmunkatársa és az intézet keretében működő Délkelet-Európa Története Osztály vezetője; a Bolgár–Magyar Történész Akadémiai Vegyesbizottság és az Albánia Intézet (Bécs, München) tagja. Kutatási területe Ausztria–Magyarország Balkán-politikája, balkáni nemzet- és államépítések, humanitárius intervenciók, valamint Albánia, Szerbia, Koszovó és Macedónia 19–20. századi története.
Tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen folytatta történelem és levéltár szakokon (1995–2002). 2008-ban doktorált, 2017-ben habilitált. 2001–2004 és 2008–2012 között az ELTE BTK Történeti Intézetében, a Kelet-Európa Története Tanszék oktatója (először megbízott oktatóként, majd egyetemi tanársegédként és egyetemi adjunktusként). 2003-2004-ben a müncheni Südost-Institut szerződéses munkatársa volt, 2005-2006-ban a Bécsi Egyetemre telepített Albánia Intézet könyvtárának szerződéses munkatársa. 2013 és 2019 között a berlini Osteuropa-Zentrum Berlin-Verlag Edition Ungarische Geschichte című sorozatnak volt a szerkesztője. A 2025-ben induló Imperialism and Colonialism in Central and Eastern Europe (CEU Press) című könyvsorozat társszerkesztője.
Márkusz László
kutató

Márkusz László magas rangú diplomataként szolgál Bosznia-Hercegovinában 2022 óta. Karrierjének kezdetén, 1997-től öt évig másodtitkárként dolgozott Magyarország szarajevói nagykövetségén. Öt évig az Európai Unió Tanácsa foglalkoztatta politikai tanácsadóként, négy évig Brüsszelben (2005-2008), egy évig Grúziában (2009). Öt éven át, 2015-2020 között Magyarország képviseletét látta el nagykövetként Koszovóban.
1968-ban született Egerben. Felsőfokú tanulmányait az ELTE Állam és Jogtudományi Karán, Budapesten végezte. Posztgraduális képzésen Londonban tanult ösztöndíjasként a King’s College London egyetemen, ahol Master of Arts in War Studies diplomát szerzett 1994-ben. Doktori tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Doktori Iskoláján végezte, doktori disszertációjának témája az albán és szerb nacionalizmus története és a Koszovó birtoklásáért folytatott küzdelme volt.
Társszerzője volt a „Kinek a békéje, Háború és béke a volt Jugoszláviában” című, 2003-ban megjelent könyvnek, amely a horvátországi és boszniai háborút, valamint a daytoni békefolyamat első hét évét dolgozta fel. Önálló monográfiát írt a szervezett bűnözés jelenségéről a Nyugat-Balkánon (2010), illetve Koszovó történetéről (2022). Több publikációja jelent meg az elmúlt két évtizedben az alábbi szakfolyóiratokban: Külpolitika, Külügyi Szemle, illetve Nemzet és Biztonság. A Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatójaként 2020-22 között számos, szélesebb közvéleménynek szóló publikációja jelent meg az Index hírportálon, illetve több alkalommal adott rádió- és televíziós interjút a Nyugat-Balkán témájában.
Szőts-Rajkó Kinga
a projekt kommunikációs szakembere és média-tanácsadója

Újságíró, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont és a HUN-REN BTK Történettudományi Intézet kommunikációs referense, valamint az Újkor.hu történettudományi ismeretterjesztő portál társalapítója és főszerkesztő-helyettese. Szakterülete az ismeretterjesztés, illetve a tudományos kutatások népszerűsítése közérthető formában.
Feladatok:
- a kutatási tevékenység és a projekt eredményeinek kommunikációja és terjesztése nyomtatott termékekben (sajtóközlemények) és online fórumokon (közösségi média, e-hírlevél)
- interjúk és nyilvános előadások szervezése az akadémiai szektor és a civil társadalom számára Magyarországon és az EU-ban
Égető Attila
a projekt IT-szakembere

Mérnök informatikus, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont programozó munkatársa. Szakterülete az egyedi webes megoldások, kereshető adatbázisok készítése. A BTK munkatársaként több tucat weboldal, adatbázis létrehozásában vett részt fejlesztőként, projekt koordinátorként.
Feladatok: honlap szerkesztés és karbantartás